Medycyna manualna

Strona główna   /   Medycyna manualna

Medycyna manualna

Strona główna   /   Medycyna manualna

//mtsstruziktherapy.pl/wp-content/uploads/2018/04/medycyna_naturalna_960x640.jpg

Medycyna manualna

Medycyna manualna to nauka o leczeniu i diagnozowaniu czynnościowych zaburzeń czynności ruchu. W terapię wchodzą takie zabiegi jak kręgarstwo, chiropraktyka, masaże czy akupunktura ucha.

Terapia manualna

Terapia manualna to nic innego, jak leczenie zaburzeń w układzie lokomotorycznym za pomocą rąk. Zadaniem osób pracujących metodą terapii manualnej w MTS Struzik jest uśmierzenie bólu, a więc określenie i zlikwidowanie przyczyn jego powstawania, a także przywrócenie prawidłowej funkcji stawów i normalizacja napięcia mięśniowego.

Pinoterapia

Nazwa pinoterapia została wymyślona przez mgr. Tomasza Struzika w porozumieniu z twórcą metody dr. Radosławem Składowskim na potrzebę określenia nowego nurtu w leczeniu bólu w układzie lokomotorycznym, wegetatywnym oraz dolegliwości psychosomatycznych różnego pochodzenia.

Doświadczenie zbierane przez lata w centrum rehabilitacji MTS Struzik Therapy pozwoliło nam wypracować innowacyjną metodę łączącą w sobie zdobycze dalekowschodniej akupresury i akupunktury oraz zachodniej refleksoterapii, a także nauki o powięzi, układzie nerwowym somatycznym i wegetatywnym.

Jako nieinwazyjny sposób rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej pinoterapia: • zapewnia odreagowanie psychologiczne i nerwowe, • znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, • reguluje potencjały własne nerwów, • wzbudza utracone przewodnictwo nerwowe, • działa odtruwająco i odkwaszająco, • reguluje funkcjonowanie wielu układów (trawiennego, krążenia, oddechowego, endokrynnego, wydalniczy, a także rozrodczego).

Pinoterapia jest idealną metodą szybkiego znoszenia bólu w aparacie ruchu, dyskopatii, urazów sportowych, bólów stawowych i trzewnych. Dotychczasowe narzędzia* stosowane do wykonania zabiegów pinoterapii zostały ulepszone i opatentowane przez zespół MTS Struzik.

Igłoterapia sucha

Szacuje się, że 85% przypadków przewlekłego bólu ma swoją przyczynę w mięśniowo-powięziowych punktach spustowych. Suche igłowania (ang. dry needling) jest skuteczną i bezpieczną metodą ich leczenia.

Terapia polega na nakłuciu punktu spustowego przy wykorzystaniu igły akupunkturowej i przynosi poprawę już po pierwszym zabiegu. Punkty spustowe powstają w przeciążanych mięśniach. Są to miejsca pozostające w ciągłym skurczu i wywołujące dolegliwości bólowe, np. punkty spustowe w mięśniach szyi mogą powodować bóle głowy, a w mięśniach pośladkowych objawy podobne są do rwy kulszowej.

Igłoterapii suchej nie należy mylić z akupunkturą – jedynym podobieństwem jest tu rodzaj stosowanej igły.

Wskazania:
- wzmożone napięcia mięśniowe
- ograniczenia ruchomości
- zrosty powięziowe
- zwapnienia śródmięśniowe
- blizny

Przeciwwskazania:
- nowotwory
- epilepsja.

Akupunktura ucha

Aurikuloterapia, zwana inaczej akupunkturą ucha, stosowana jest do diagnozowania i leczenia szerokiego spektrum dolegliwości, szczególnie tych dotyczących układu nerwowego oraz mięśniowo-szkieletowego. Zabieg wzmacnia odporność organizmu, niweluje bóle głowy, migreny i nerwice. Aurikuloterapia stosowana jest także do zwalczania uzależnienia od tytoniu, a nawet alkoholu. Pomaga w zmaganiu się z trądzikiem, cukrzycą, astmą oraz nadciśnieniem. Jej wykonanie może polegać na użyciu igieł, ale także na masowaniu, uciskaniu i wykorzystaniu magnesów w odpowiednich miejsca na uszach. Ma to na celu pobudzenie konkretnych punktów w małżowinie usznej, dzięki którym usuwane są dolegliwości organizmu. Zabieg ten można stosować codziennie.

Aurikuloterapia, którą oferujemy w naszym centrum rehabilitacji możne być wykonana wraz z innymi zabiegami, między innymi masażem leczniczym, starosłowiańskim masażem brzucha oraz hirudoterapią, czyli aplikacją pijawek lekarskich.

Przeciwskazania:
- nowotwory
- stany ostre
- zawał
- zakrzep tętnicy wieńcowej
- ciąża w pierwszych 2 trymestrach

Kręgarstwo

Kręgarstwo stosowane jest najczęściej w leczeniu dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego. Polega na ręcznym manipulowaniu w obszarze kręgosłupa i ma na celu ustawienia kręgów w taki sposób, aby nie uciskały nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego. Terapia ta pozwala również na przywrócenie ruchomości stawów czy więzadeł i jest skuteczną alternatywą dla preparatów przeciwbólowych.

Prawidłowo i fachowo przeprowadzony przez specjalistów z MTS Stuzik Therapy zabieg pomoże nie tylko uwolnić pacjenta od bólu kręgosłupa, stawów czy też korzonków, może nawet uratować przed operacją.

Przeciwwskazania:
- nowotwory
- stany ostre
- niestabilność więzadłowa