Kinesiotaping

Strona główna   /   Kinesiotaping

Kinesiotaping

Strona główna   /   Kinesiotaping

//mtsstruziktherapy.pl/wp-content/uploads/2018/04/kinesiotaping_960x640.jpg

Kinezjotaping

Kinesiotaping to metoda rehabilitacji polegająca na naklejania specjalnej, elastycznej taśmy na wybraną powierzchnię ciała. Odpowiednia aplikacja taśm koryguje ustawienie powięzi i stawów, łagodzi napięcie mięśniowe i funkcje układu limfatycznego, a także zabezpiecza przed wykonaniem niewłaściwych ruchów.

Kinesiotaping rehabilitacyjny

Ten rodzaj terapii cechuje się szerokim zastosowaniem zarówno w rehabilitacji, jak i sporcie. Forma aplikacji taśm kinesiotaping jest dobierana odpowiednio do rodzaju schorzenia czy kontuzji, etapu rehabilitacji i stanu pacjenta. Kinesiotaping rehabilitacyjny może być zarówno samodzielną częścią programu rehabilitacyjnego, jaki i uzupełnieniem innych metod leczenia.

Wskazania:
- schorzenia i dysfunkcje neurologiczne
- urazy i przeciążenia w obrębie narządu ruchu
- wady postawy (szczególnie kończyn dolnych)

Kinesiotaping sportowy

Aplikacja taśm to bardzo popularny sposób leczenia kontuzji i dysfunkcji narządów ruchu u sportowców. Sztywne, nierozciągliwe taśmy, zmniejszając ruchomość stawu, korygują jego ustawienie bądź stabilizują go. Dzięki temu ich działania zbliżone jest do tradycyjnych stabilizatorów czy ortez. Kinesiotaping sportowy niweluje ból i przyspiesza regenerację uszkodzonych obszarów ciała.

Wskazania:
- zwichnięcia
- skręcenia
- urazy mięśni, ścięgien i więzadeł
- zapalenia ścięgien
- uszkodzenia kości