Centrum rehabilitacji MTS STRUZIK THERAPY zostało założone w 2006r. przez Tomasza Struzika,
fizjoterapeutę specjalistę chiropraktyka/kręgarza, absolwenta Praskiej Szkoły Terapii Manualnej wg Lewita.

Główne założenia Centrum Rehabilitacji MTS STRUZIK THERAPY:
kompleksowość, profesjonalizm, szybkość i przede wszystkim skuteczność w powrocie do pełnej sprawności.

Ofertę kierujemy do :

  • Klubów  sportowych dbających o zdrowie i sprawność  swoich podopiecznych;
  • Firm,  które dbając o  swoich pracowników  zapewniają zaplecze  relaksu i odprężenia  od prac  biurowo/terenowych;
  • Odbiorców indywidualnych potrzebujących szybkiej i fachowej pomocy w rehabilitacji i regeneracji  swojego ciała.

Mając na uwadze dobro pacjenta, cały czas inwestujemy w rozwój naszej placówki oraz kadry. W MTS Struzik Therapy wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w rehabilitacji i rekonwalescencji m.in.: terapia manualna tkanek twardych (kręgarstwo), tkanek miękkich (umiejętne opracowanie mięśni, stawów, ścięgien oraz powięzi); specjalistyczne masaże połączone z elementami punktów spustowych, technik powięziowych dedykowane sportowcom oraz kulturystom – przygotowujące do dużego wysiłku oraz redukujące zmęczenie i przeciążenia w układzie lokomotorycznym; w zakresie redukcji bólu, obrzęków, krwiaków, skręceń, zwichnięć, naderwań mięśni wykorzystujemy m.in. kinesio-taping miękki i sportowy, a także wysoko zaawansowany sprzęt do fizykoterapii, który często jest potrzebny w uzupełnieniu terapii wykonywanej przez terapeutę. Jednym z najlepszych dziś zabiegów dostępnych na rynku jest pole magnetyczne, krioterapia, Indiba oraz laser wysoko-energetyczny (5-cio krotnie mocniejszy i skuteczniejszy od ogólnie dostępnych na rehabilitacjach), który wykorzystywany jest  w liczących się na świecie prywatnych placówkach rehabilitacyjnych.

Nasza kadra:

Tomasz Struzik – Fizjoterapeuta, chiropraktyk /kręgarz

Właściciel MTS STRUZIK THERAPY

mgr fizjoterapii 
Dyplomowany Chiropraktyk Praskiej Szkoły Terapii Manualnej wg Lewita
Dyplomowany Pinoterapeuta
Dyplomowany Igłoterapeuta (Akupunkturzysta)
Absolwent wielu kursów z zakresu Kinesio-Taping oraz masaży powięziowych i
sportowych
Certyfikowany Instruktor Pinoterapii wg Dra Radosława Składowskiego

 

„Mój zawód to moja pasja”
W mojej wieloletniej praktyce przede wszystkim stawiam na jakość i szybkość w leczeniu wielu dolegliwości, z jakimi trafiają do mnie pacjenci. Od 2006 roku praktykuję w Polsce, współpracując z podmiotami takimi jak:
-Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką – Zakład Rehabilitacji we Wrocławiu
– Przychodnia Rehabilitacyjna w Kątach Wrocławskich
– własne centrum Rehabilitacji we Wrocławiu
– prowadzenie szkoleń z PINOTERAPII ORAZ IGŁOTERAPII

W mojej pracy wykorzystuję starannie wyselekcjonowane techniki (z ponad kilkunastu metod
używanych w leczeniu zaburzeń układu lokomotorycznego) m.in.:
– terapię manualną,
– techniki powięziowe,
– masaż sportowy dedykowany wyczynowym sportowcom,
– igłoterapię (akupunktura),
– PINOTERAPIĘ – metodę, która podbija swoją niesamowitą skutecznością rynek rehabilitacyjny w
Polsce.

Fizjoterapeuta, absolwent Praskiej Szkoły Terapii Manualnej wg Karla Lewita. Od najmłodszych lat interesowała go medycyna naturalna, fizjologia człowieka, szeroko rozumiana rehabilitacja. W trakcie studiów stwierdził, że Terapia Manualna jest mu najbliższa, więc będzie podążał tą drogą i zostanie światowej klasy specjalistą – chiropraktykiem zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem układu lokomotorycznego. Wiedza zdobyta podczas licznych kursów i szkoleń pozwala mu na dostosowanie odpowiedniej techniki do konkretnego schorzenia. Profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego pacjenta jest z jedną z jego dewiz.

Swoją praktykę rozpoczynał od współpracy z Wojskowym Szpitalem Klinicznym nr 4 we Wrocławiu. W tym samym czasie podjął współpracę z Przychodnią ZLA (Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego) w Kątach Wrocławskich, gdzie współtworzył dzisiejszą rehabilitację (współpracuje do dnia dzisiejszego). Jednocześnie rozwijał własne gabinety współdziałając z salonami odnowy biologicznej, równocześnie pogłębiając swoją dotychczasową wiedzę.

12976778_1060515710653558_445908311719960351_o

 

mgr Bartosz Szafran

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Moja przygoda z fizjoterapią zaczęła się 7 lat temu i od tamtej pory jest nieodłączną częścią mojego życia. Od zawsze wiedziałem, że chcę pomagać ludziom, a fizjoterapia była strzałem w dziesiątkę. Jest to obecnie nie tylko moja praca, ale i pasja na całe życie.

Podczas pracy z pacjentami łączę terapię manualną oraz obszernie pojętą terapię tkanek miękkich, igłoterapię oraz kinesiologytaping. Moją specjalnością są medycyna manualna i pinopresura dr. Składowskiego. Do każdego pacjenta dobieram indywidualnie terapię, którą opieram na wnikliwym wywiadzie. Staram się uświadamiać ludzi o problemie, który powstał w ich organizmie, aby również samodzielnie mogli przeciwdziałać przyszłym urazom i dolegliwościom. Jestem osobą aktywną fizycznie. Uwielbiam sport i wszystko co z nim związane, dlatego zarażam tym swoich pacjentów i zachęcam do każdej aktywności w ciągu dnia.

 

 

mgr Małgorzata Czerniak

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia. Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Zajmuję się kobietami, które planują ciążę, są w trakcie oraz w czasie połogu. W swojej pracy stosuję również leczenie ruchem, które ma za zadanie utrzymać moje podopieczne w dobrym zdrowiu i chronić przed bólem. Wspólnymi siłami, na zasadzie obustronnego zaangażowania pomagam swoim pacjentkom przebrnąć przez każde z wymienionych stadiów z zasadą maksymalnego bezpieczeństwa per primo. Pracuje również z pacjentami, którzy zgłaszają się z innego typu problemami ginekologicznymi oraz urologicznymi

 

 

Jacek Dąbrowski

Ukończył fizjoterapię na poziomie licencjatu na AWF Wrocław, jeszcze jest w trakcie zdobywania tytułu magistra. Oprócz tego posiada tytuł licencjata z biologii ze specjalności biologia człowieka.
Ukończył kursy takie jak: pinoterapia, masaż tkanek głębokich z rozluźnianiem powięziowym, masaże bańką chińską i gorącymi kamieniami, kinesiotaping.
Do tego od lat jest związany ze sportem – trenuje Karate Kyokushin. Dzięki temu działa nie tylko jako zawodnik, ale również jako instruktor i fizjoterapeuta.
Wciąż się rozwija, będąc dopiero na początku swojej drogi i przygody, ale przede wszystkim pasji – zwanej fizjoterapią.

Współpracujemy ze specjalistami:

  • Dr Ortopeda/ Traumatolog – Krzysztof Ficek
  • Dr Ortopeda/Traumatolog – Jarosław Szyszka
  • Dr Reumatolog/lek.med.pracy i sportu – Grzegorz Garnczarski
  • Dr Chirurg ogólny – Magdalena Mila